Vítězem soutěže o nejlepší jarní fotografii se stal Michal Kutěj

Publikováno: 22. 05. 2020

Naše soutěž o nejlepší jarní fotografii 2020 již zná vítěze. Hlavní cena za vítěznou fotografii putuje k panu Michalovi Kutějovi, mladému mechanikovi jihlavského servisu Mercedes-Benz a příležitostnému řidiči autobusu, jehož snímek získal v hlasování na Facebooku více než sto liků.

Soutěž o nejlepší jarní fotografii 2020 je již za námi. Máme obrovskou radost z velkého počtu krásných snímků, které jste nám zaslali na e-mail info@modra-vlna.cz i na Facebook. Velice nás také potěšilo, že jste se aktivně zapojili do finálního hlasování, ve kterém jste prostřednictvím facebookových liků vybírali ten nejlepší snímek z užšího výběru 6 fotografií. Dohromady jste nadělili jednotlivým fotkám více než 350 liků. Vítěz naší soutěže však může být jen jeden. Stal se jím pan Michal Kutěj, mladý mechanik jihlavského servisu Mercedes-Benz a příležitostný řidič autobusu, jehož snímek autobusu na pozadí jarní krajiny na Vysočině získal neuvěřitelných 108 liků.

Vítězovi samozřejmě patří zasloužená odměna v podobě hlavní ceny. Tou je populární společenská hra, Kamionem po Evropě, kterou dnes pan Michal Kutěj převzal. Pokud jste se soutěže zúčastnili, ale zrovna Vaše fotografie se neumístila, tak smutek rozhodně není na místě. Všichni zúčastnění, kteří nám zaslali fotografie, od nás obdrží drobný dárek.

U příležitosti předání hlavní ceny jsme nemohli nezeptat se pana Kutěje na několik otázek.

Udělala Vám cena za nejlepší jarní fotografii radost?

Cena mi určitě udělala velikou radost a hru si rád zahraju třeba s naším malým. Uvidíme, jaké to bude. Koukám, že je to pro dva až šest hráčů, na 80 minut, určitě to bude skvělá zábava na večer, až bude mít člověk volno.

Kde jste vítězný snímek vyfotografoval?

Fotografii jsem pořídil více méně náhodou za Dobronínem, když jsem jel na lince z Dobronína do Kamenné. K pořízení jsem využil služební telefon Acer.

Fotografii jste tedy pořídil jako řidič našeho autobusu, ale přitom pracujete jako mechanik v jihlavském servisu Mercedes-Benz. Jak to tedy s tou prací vlastně máte?

S autobusem jezdím brigádně, a to hlavně o víkendech. Autobusy jsou můj koníček, takže mě to hodně baví. Přes týden si je tady na servise opravím a o víkendu se s nimi svezu (smích). Jezdím na nejrůznějších linkách, většinou podle toho, co je potřeba. Častokrát i v pracovní den, když dispečerům někdo vypadne, tak mi zavolají, a nějaký spoj tak jedu občas i po práci.

Jaký máte vztah k fotografování?

Fotografování mě hodně baví. Nefotím jenom telefonem, ale v současnosti mám i zrcadlovku. Baví mě fotit hlavně autobusy a přírodu. Zatím to ale spíš objevuju a přitom zjišťuji, že to má hodně do sebe.

Michalovi Kutějovi děkujeme za rozhovor i krásnou fotografii a přejeme mu hodně dalších úspěchů v práci i v osobním životě.