Neustále modernizujeme autobusová nádraží

Publikováno: 21. 05. 2020 , aktualizováno: 27. 05. 2020

V naší společnosti dbáme nejenom na to, aby cestující cestovali v těch nejspolehlivějších vozech, ale věnujeme pozornost i době, kterou tráví při čekání na autobus. Investujeme proto do modernizace autobusových nádraží, abychom cestujícím nabídli další co nejpříjemněji strávený čas.

Dlouhodobým cílem společnosti ICOM transport je poskytovat cestujícím vysoký standard služeb a kulturní prostředí, a to nejenom při cestování, ale i během doby, kterou tráví při čekání na autobus. Investujeme proto významné prostředky do rekonstrukcí a postupné modernizace autobusových nádraží. V minulém roce jsme například po kompletní přestavbě otevřeli modernizované autobusové nádraží v Lanškrouně a v předchozích letech prošly rekonstrukcí také autobusová nádraží v Moravské Třebové, Dačicích, Svitavách, Ústí nad Orlicí a Humpolci (na video z autobusového nádraží v Humpolci se můžete podívat zde). Ani v letošním roce nezahálíme. Letos máme například v plánu otevřít po rekonstrukci autobusového nádraží v Moravských Budějovicích.

Všechna nově zrekonstruovaná nádraží se vyznačují jednotným vizuálním stylem využívajícím moderní designové prvky zcela v souladu s trendy 21. století. Cestujícím nabízí čisté a komfortní prostředí s pohodlným posezením, prostorné schránky na zavazadla i možnost získat všechny potřebné informace o odjezdech a příjezdech autobusů, ať již prostřednictvím informačních kiosků či přehledných digitálních tabulí. Samozřejmostí je čisté sociální zařízení splňující vysoké hygienické standardy. Při rekonstrukcích myslíme i na handicapované osoby, důkazem čehož je bezbariérový přístup a speciální toalety, které je možné otevřít Euroklíčem určeným pro osoby se sníženou schopností pohybu. Součástí nově zrekonstruovaných autobusových nádraží jsou také moderní kanceláře pro dispečery a odpovídající zázemí pro řidiče v podobě nocoven a odpočinkových místností.

Také naše stávající a dlouhodobě fungující autobusová nádraží, u kterých není v blízké době plánována rekonstrukce, procházejí dílčími úpravami a postupnou modernizací, abychom cestujícím nabídli co největší komfort při čekání na autobus. Příkladem mohou nové digitální informační tabule, které jsme v nedávné době instalovali na autobusových nádražích v Jihlavě a v Pelhřimově a které cestujícím usnadňují orientaci v odjezdech a příjezdech autobusů.