Tip na výlet: modrým autobusem za kulturou do Humpolce

Publikováno: 12. 02. 2020

Modrá vlna vám přináší další tip na výlet modrým autobusem. Tentokrát se podíváme za kulturou do Humpolce, kde je od dubna roku 2018 v provozu nový kulturní prostor 8smička, který je jako stvořen jak pro milovníky umění, tak zejména pro rodiny s dětmi.

Ať už máte rádi moderní umění a architekturu nebo jenom chcete strávit příjemné odpoledne se svými dětmi plné různorodých aktivit, zóna pro umění 8smička v Humpolci by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Tento nový kulturní prostor, který se nachází na pouhé dvě minuty pěšky od autobusové zastávky Humpolec, Kuchařov a 10 minut pěšky od Autobusového nádraží Humpolec, byl slavnostně otevřen 18. dubna 2018 po rekonstrukci komplexu bývalého soukenického areálu a snaží se návštěvníkům všech věkových kategorií zprostředkovávat kontakt s moderním a současným uměním. Zatímco v přízemí 8smičky se nachází galerie, kavárna, multifunkční sál a knihkupectví zaměřené na knihy o umění i krásné knihy pro děti či originální dárkové předměty, první patro je vyhrazeno výstavním prostorům, ve kterých je umístěna sbírková expozice 7+1: Byt sběratele.

Kromě pravidelných výstavních cyklů, přednášek či tematických večerů nabízí 8smička i bohatý program pro rodiny s dětmi. Každou sobotu zde například probíhají výtvarné dílny určené pro rodiče a děti, které formou kreativních aktivit s lektorem pomáhají rozvíjet kreativitu dětí a seznamovat je se světem umění. Kromě toho jsou v průběhu celého roku pro děti organizovány i specializované výstavy, workshopy a komentované prohlídky. V multifunkčním sále v přízemí je navíc umístěna originální autorská stavebnice Špulka, která byla inspirována historií bývalého soukenického areálu a nabízí dětem jedinečný prostor k vyřádění.

Více informací o 8smičce se dozvíte zde.