Silný vítr zapříčinil na Benešovsku pády stromů na autobusy

Publikováno: 11. 02. 2020

Vlivem silného větru doprovázejícího bouři Sabina došlo včera ke dvěma nehodám autobusů ČSAD Benešov. Žádný z cestujících naštěstí nebyl zraněn.

Silný vítr, který v noci na pondělí 10. února zasáhl území České republiky, včera zavinil dopravní nehodu, když způsobil pád stromu na střechu autobusu ČSAD Benešov projíždějícího na úseku silnice u zámku Konopiště. Uvnitř autobusu linky 438 jedoucího z Benešova do Netvořic byl v té chvíli pouze jeden cestujících, který z nehody vyváznul bez zranění. „Na silnici vedoucí parkem v blízkosti zámku Konopiště nejprve došlo k pádu stromu, který zablokoval vozovku. Vítr následně zlomil další strom, jehož kmen dopadl na střed autobusu čekajícího před spadlým stromem,“ popisuje průběh nehody pan Jiří Čihák, dispečer ČSAD Benešov, a pokračuje: „Padající kmen se naštěstí zaklínil o další strom na druhé straně silnice, a způsobil tak pouze promáčknutí střechy autobusu.“ Na místo nehody byla přivolána dopravní policie a hasiči s jeřábem, kteří strom odstranili z vozovky a autobus vyprostili.    

K nehodě autobusu ČSAD Benešov došlo také na silnici před Týncem nad Sázavou, kde řidič autobusu linky 452 jedoucího z Benešova do Jílové u Prahy zastavil před padlým stromem přes silnici. Silný vítr poté vyvrátil druhý strom, který spadl na autobus a promáčknul střechu na pravé straně. Autobus převážel 10 cestujících, nikdo z nich naštěstí nebyl zraněn. Na místo nehody dorazila policie a hasiči, kteří autobus vyprostili. Pro cestující poté přijel náhradní spoj.

Silný vítr komplikoval v pondělí dopravu i na mnoha dalších místech na Benešovsku jako například v okolí obce Hliňánky a Nespeky.