Nováček v koncernu – nákladní vůz Antos

Publikováno: 13. 03. 2019

Automobilka Mercedes-Benz rozšířila svoji nabídku nákladních vozidel o nový nákladní automobil pro krátké tratě – Antos. Ten mají nově kolegové z MKD Humpolec.

Antos představuje první řadu těžkých nákladních vozidel nad 18t vyvinutých přímo pro krátké tratě. Se svou technikou i designem se přibližuje k nové generaci řady M-B Actros.

Jedná se o auto, které dokáže převážet manipulační nástavby. Ty mají sklopné nohy, lze je oddělit od dopravního prostředku a přistavit na místo nakládky. Zmíněné auto bylo vyrobeno v Německu, konkrétně ve společnosti DAIMLER AG. Pro zajímavost lze dodat, že upevňovací mechanismus je montovaný českou firmou MARMONT z Mladé Boleslavi.

Kromě čtyř dvanáctistupňových převodovek a šestnáctistupňové jednotky je k dispozici i osmistupňová převodovka, která se díky nízké hmotnosti a kompaktnímu designu hodí zejména do sektorů, kde hraje klíčovou roli vysoká užitečná hmotnost. Pro zvýšení komfortu řidiče jsou všechny modely Antos standardně vybaveny automatizovaným řazením Mercedes PowerShift 3.

Nová širší a pevnější konstrukce šasi byla optimalizována pro využití v oblasti těžké přepravy. Stejně jako u nového Actrosu se rozchod kol zvětšil o 90 mm na 834 mm. Nákladový prostor je pak 3 x 2,5 x 7,7 metrů. K pohonu slouží nové motory Euro VI.

Vozidlo bude v rámci koncernu umístěno v továrně EVOBUS Holýšov a bude zajišťovat interní logistiku.