Máme tým profesionálních řidičů

Publikováno: 11. 02. 2019

Řidič autobusu z ČSAD Slaný, pan Vosecký, zachránil na své lince život cestujícímu. K čemu přesně došlo a jaká byla reakce zachráněného?

Ilustrační foto

Pro pana řidiče Voseckého to byl běžný pracovní den, když se na své lince z Prahy vracel zpět do Slaného. Tedy až do doby, než si všiml, že s jedním z cestujících není něco v pořádku. „Vydával takové zvláštní zvuky,“ popisuje situaci nový hrdina ČSAD Slaný. „Zastavil jsem autobus na bezpečném místě a vydal se směrem k cestujícímu. Poté už to bylo vše rychlé. Musela se zavolat záchranka a především poskytnout první pomoc. V tom už mi pomáhali další dva cestující,“ vzpomíná na okamžiky z minulého týdne. „Jako hrdina se necítím. Hlavně, že je pan Liška v pořádku, to je důležité, už jsme si dokonce i volali. Jen mě mrzí lhostejnost ostatních. V autobuse cestovala spousta lidí, ale nikdo jako první nepomohl,“ dodává závěrem pan Vosecký.

Vzkaz od zachráněného cestujícícho:

Dobrý den, pane Popelko,

mám na Vás prosbu. Chcel by som touto cestou poďakovať p. Voseckýmu (Váš vodič autobusu), ktorý včera riadil autobus z Prahy Veleslavína do Slanýho, ráno o 8:45 (číslo spoje 220059). Som člověk, ktorý včera cestoval týmto spojom a niekde před Slaným som dostal epileptický záchvat. Stalo sa mi to po 1x, pretože som po operácii mozgu, takže nie som epileptik, ale táto situácia mohla nastať… aj nastala. Každopádne som sa zobudil až v sanitke. Ale to podstatné je, že ma v tomto stave zachránili cestujúci sediaci za mnou a práve vodič, p. Vosecký. Ja sám pracujem v spoločnosti, ktorá sa pohybuje v zdravotníckej sfére a viem, že tento čin nie je samozrejmosťou! Preto prostrednícvtom Vás p. Voseckému ešte raz ďakujem!

A ak je to možné, akoukoľvek formou ho odmeniť, alebo prejaviť vďaku za pomoc, budem Vám velmi vďačný, pretože je to člověk na správnom mieste!

Ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa.

S pozdravom

Roman Liška